آموزش پیدا کردن مخاطب در اسکایپ skype  _ سورنو  

آموزش پیدا کردن مخاطب در اسکایپ skype  _ سورنو  

پس از نصب نرم افزار اسکایپ  skype مهمترین کار افزودن مخاطبین است. در این مقاله به آموزش نحوه پیدا کردن مخاطب و نحوه افزودن مخاطبین در اسکایپ skype  می پردازیم.

افزودن مخاطب در اسکایپ به سه روش  امکان پذیر است .

1-افزودن مخاطب در اسکایپ با روش همگام سازی مخاطبین دستگاه (فقط مختص گوشی های تلفن همراه)

2-افزودن مخاطب در اسکایپ با استفاده از نوار جستجو

3–لینک دعوت اسکایپ

تمام روش های ارائه شده هم در نرم افزار نسخه ویندوز و هم در نرم افزار نسخه اندرویدی اسکایپ به یک صورت است.

روش اول

برای پیدا کردن مخاطب در اسکایپ skypeکه بهترین و راحت ترین روش یافتن مخاطبان هم هست استفاده از قابلیت یکپارچه سازی synchronization می باشد. چرا که به صورت خودکار تنها زمانی مخاطبین شما در لیست نمایش داده می شوند که از طریق تلفن همراه ثبت نام کرده باشید. اگر بنابه هر دلیلی مخاطبین اسکایپی خود را مشاهده نمی کنید به راحتی می توانید نسخه اندروید اسکایپ را اجرا نموده و مخاطبین را سینک نمایید. قابلیت یکپارچه سازی به معنای این است که نرم افزار به صورت خودکار حساب های کاربری اسکایپ مخاطبان موجود در دفترچه تلفن شما را نمایان می کند. البته اغلب نرم افزارها برای این کار از کاربر مجوز می خواهند. معمولا پس از نصب، مجوز دسترسی به مخاطبین، گالری فایل ها و… از کاربر خواسته می شود. پس از دسترسی دادن کاربر به لیست مخاطبان موجود در دفتر چه تلفن اسکایپ مخاطبان را یکپارچه سازی می کنند. از طریق ایمیل (گوگل و یاهو) هم می توان فرآیند یکپارچه سازی برای پیدا کردن مخاطب در اسکایپ را انجام داد.

 یافتن دوست در اسکایپ

نکته مهم این است که ابتدا می بایست ازطریق اسکایپ اندروید یا آیفون مخاطبین خود را در نرم افزار سینک نمایید سپس تمام این مخاطبین در سایر پلتفرم های اسکایپ از جمله اسکایپ نسخه ویندوز نمایش داده خواهد شد.

1 _برای افزودن مخاطب در اسکایپ کافی است که وارد محیط کاربری نرم افزار در نسخه اندروید شوید. روی نماد پروفایل خود در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

2- در منوی ظاهر شده قسمت تنظیمات/ setting را انتخاب کنید.

3-در این مرحله باید Contacts را انتخاب کنید تا فهرست مربوط به مخاطبان نمایان شود.

4-حالا برای افزودن مخاطب در اسکایپ باید در اولین گزینه کلید کشویی  Sync your contact (اسلایدر مخاطب خود را همگام کنید ) را به سمت راست بکشید تا فعال شود. به صورت خودکار با توجه به شماره تلفن هایی که در گوشی خود دارید دوستان شما به لیست مخاطبین اسکایپ اضافه خواهند شد.

این روش پیدا کردن مخاطب در اسکایپ برای زمانی که از نسخه موبایل اسکایپ استفاده می کنید و یا با شماره تلفن در اسکایپ نام نویسی کرده اید بسیار مناسب است. اما اگر از طریق نسخه ویندوزی اسکایپ از این نرم افزار استفاده می کنید بهتر است روش دوم را امتحان کنید.

روش دوم

 افزودن مخاطب در اسکایپ

روش دیگر این است که به صورت دستی و با وارد کردن اطلاعات مخاطب در نوار جستجو (کادر مشخص شده در تصویر زیر) اکانت اسکایپی شخص مورد نظر خود را پیدا کنید.

اسکایپ
اسکایپ/سورنو

شما می توانید با استفاده از شماره تلفن، ایمیل، نام نمایشی و ID اسکایپ (Skype Name) مخاطب خود را پیدا کنید. پس از آن لیستی از کاربران اسکایپ با مشخصات مشابه روی صفحه نمایان می شود. کافی است مخاطب خود را انتخاب و چت را آغاز کنید. در این صورت مخاطب شما به لیست اسکایپ اضافه خواهد شد.

برای افزودن مخاطب در اسکایپ مراحل زیر را دنبال کنید:

1-در ابتدا گزینه Contacts در منوی اصلی را انتخاب کنبد.

اسکایپ
اسکایپ/سورنو

2-با انتخاب گزینه New Contact نیز می توانید مخاطب مورد نظرتان را به صورت دستی به لیست مخاطبین اسکایپ اضافه کنید.

اسکایپ
اسکایپ/سورنو

باز هم با استفاده از ایمیل، شماره تلفن، ID اسکایپ و یا نام نمایشی می توانید فرآیند افزودن مخاطب در اسکایپ را انجام دهید.

اسکایپ
اسکایپ/سورنو

ممکن است مخاطب شما اصلا حساب کاربری اسکایپ نداشته باشد. در چنین حالتی می توانید روش سوم را امتحان کنید.

روش سوم

نحوه دعوت در اسکایپ

جالب ترین ویژگی اسکایپ که آن را از دیگر رقبای خود متمایز می کند سازگاری کامل با پلت فرم های مختلف است. به راحتی می توانید در هر پلتفرمی از این نرم افزار استفاده کنید. جالب است بدانید که حتی اگر مخاطب شما حساب کاربری اسکایپ هم نداشته باشد می توانید با ارسال یک لینک دعوت به اسکایپ وی را به استفاده از اسکایپ ترغیب کنید. مخاطب شما با استفاده از این لینک می تواند در این نرم افزار حتی از طریق نسخه وب ثبت نام و از آن استفاده کند.

1-در این روش با ارسال یک لینک دعوت به مخاطب خود او را به اسکایپ دعوت می کنید. به این شکل که مطابق روش قبل تا مرحله اضافه کردن کاربر جدید پیش می روید. سپس گزینه Invite to Skype (دعوت به اسکایپ) را انتخاب کنید.

اسکایپ
اسکایپ/سورنو

2- در اینجا باید لینکی که اسکایپ ساخته است کپی کنید. کافی است روی آن کلیک کنید. سپس این لینک را از طریق هر ابزار ارتباطی که در دسترس دارید (از SMS گرفته تا چت در دیگر پیامرسان ها ایمیل شبکه های اجتماعی و…) برای مخاطب خود ارسال کنید.

اسکایپ
اسکایپ/سورنو

پس از ارسال لینک ،مخاطب می تواند به راحتی با کلیک یا لمس این لینک وارد صفحه اصلی دانلود و نصب اسکایپ شود و پس از آن شما می توانید با وی ارتباط اسکایپی خود را برقرار کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.