بهترین روش تبلیغات


بهترین روش تبلیغات ؛ راهکارهایی برای تبلیغات موثر

 

برای توسعه کسب و کار خود باید از روش های مخلف تبلیغات موثر استفاده کنید.در ادامه با ما همراه باشید…

تبلیغات نوعی ارتباط بازاریابی حمایت شده است که پیامی را برای ارتقا، معرفی و یا فروش محصولات و خدمات ارائه می‌دهد. حامیان تبلیغات معمولا مشاغلی هستند که مایل به تبلیغ محصولات یا خدمات خود هستند. تبلیغات با روابط عمومی (Public Relations) تفاوت دارد؛ زیرا یک تبلیغ‌کننده برای تبلیغات خود هزینه پرداخت می‌کند و بر آن کنترل دارد. روش های تبلیغات بسیار متنوع و مختلف است و هر کسب و کاری با توجه به نوع فعالیت خود می‌تواند نوع خاصی از تبلیغات را برای تجارت خود انتخاب کند.

 

برخی شیوه های تبلیغات عبارتند از: تبلیغات از طریق رسانه‌های جمعی مختلف از جمله رسانه‌های سنتی مانند روزنامه‌ها، مجلات، تلویزیون، رادیو، تبلیغات در فضای باز مانند بنرهای موجود در سطح شهر یا و رسانه‌های جدید مانند نتایج جستجوگرها، وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی مختلف، وب‌سایت‌ها و یا پیام‌های متنی مانند ارسال پیام کوتاه.

بهترین روش تبلیغات
بهترین روش تبلیغات

روش های تبلیغات مختلف


برای تبلیغات موثر روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع کسب و کار، مخاطبان و حوزه فعالیت شما مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این قسمت برخی روش های تبلیغات را به شما معرفی می‌کنیم.

 

1. روش تبلیغات آنلاین

در شیراز

تبلیغات آنلاین یا تبلیغات دیجیتالی یکی از روش های تبلیغات است که پیام‌های تبلیغاتی در آن‌ها از طریق اینترنت به مخاطب منتقل می‌شوند. برای هر وب‌سایت، تبلیغات منبع درآمد عمده‌ای محسوب می‌شود. تبلیغات آنلاین در چندین دهه گذشته بسیار رایج شده است و حتی از انتظارات اکثر کارشناسان تبلیغات نیز فراتر رفته است. 60٪ درآمد گوگل از تبلیغات تامین می‌شود و این امر درباره فیسبوک نیز صادق است.

روش تبلیغات آنلاین به قدری مؤثر است که یک تبلیغ خاص می‌تواند در یک زمان خاص برای یک شخص خاص و در یک سن خاص و همچنین یک مکان خاص هدف‌گیری شود. تبلیغات آنلاین نسبت به سایر شیوه های تبلیغات، بسیار ارزان قیمت‌تر است. یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعف تبلیغات آنلاین زمانی است که افراد بر روی تبلیغات ارسال شده در وب‌سایت‌ها کلیک نمی‌کنند و پیام تبلیغاتی مورد نظر به مخاطبان هدف نمی‌رسند.
راه‌اندازی تبلیغات آنلاین همچنین نیاز به تخصص فنی دارد که ممکن است برای همگان امکان‌پذیر نباشد. تبلیغات دیجیتالی و تبلیغات آنلاین جزو سریع‌ترین روش های تبلیغات هستند. تبلیغات در یوتیوب، فیسبوک و تبلیغات موجود در صفحه نتایج جستجوی گوگل نمونه‌هایی از روش های تبلیغات آنلاین هستند.

2. روش تبلیغات پیامکی

بازاریابی پیامکی منبع اصلی تبلیغات موبایل است. با استفاده از تبلیغات پیامکی می‌توانید در حداقل 160 کاراکتر، اطلاعاتی را درباره محصولات و خدمات خود در اختیار کاربران قرار دهید. روش تبلیغات پیامکی در شرایطی مورد استفاده قرار می‌گرفت که اینترنت در تلفن‌های همراه موجود نبود. هنگامی که تلفن‌های همراه به اینترنت دسترسی پیدا کردند، تمام تبلیغات اینترنتی به تلفن‌های همراه منتقل شدند و کارشناسان نیز اظهار داشتند که تبلیغات موبایل در آینده‌ای نزدیک، تنها راهبرد تبلیغاتی برای هر شرکت و صنعتی خواهد بود.

بهترین روش تبلیغات
بهترین روش تبلیغات

 

تبلیغات تلفن همراه یکی از روش های تبلیغات مؤثر است و درست مانند تبلیغات آنلاین، با هزینه بسیار کمی قابل اجرا است. تفاوت میان تبلیغات آنلاین و تبلیغات موبایل در این است که تبلیغات آنلاین از هر دستگاهی مانند رایانه یا لپ تاپ قابل دسترسی است؛

اما تبلیغات موبایل فقط از طریق تلفن همراه دریافت می‌شود. یکی از اشکالات روش تبلیغات پیامکی این است که برخی افراد ممکن است سرویس عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را در گوشی خود فعال کرده باشند که در این صورت پیام تبلیغاتی شما به مخاطب هدف ارسال نمی‌شود.

 

تبلیغات، تکنیک ها و شیوه های مورد استفاده برای آوردن محصولات، خدمات، نظرات، و یا علل به اطلاع عموم به منظور متقاعد کردن مردم به پاسخ در راه خاصی نسبت به آنچه تبلیغ می شود. بیشتر تبلیغات شامل ترویج خوبی است که برای فروش است، اما از روش های مشابهی برای تشویق مردم به رانندگی با خیال راحت، حمایت از موسسات خیریه مختلف، یا رای دادن به نامزدهای سیاسی، از جمله بسیاری از نمونه های دیگر استفاده می شود.

 

روش تبلیغات در فضای باز

تبلیغات در فضای باز شامل نمایش بنرها و پوسترهای تبلیغاتی بزرگ در سطح شهر است. این نوع از تبلیغات در کنار جاده، بر روی شیشه ساختمان‌های بزرگ و یا در مکان‌هایی که به طور خاص هدف قرار گرفته شده‌اند، نمایش داده می‌شوند که شیوه تبلیغاتی بسیار موثری است و توجه افراد زیادی را به خود جلب می‌کند.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.