طراحی سایت در شیراز_سورنو

طراحی سایت در شیراز_سورنو

طراحی سایت در شیراز (Web-Design) به مراحل طراحی و ساخت یک پایگاه اینترنتی جهت اطلاع‌رسانی، معرفی شرکت وارائه محصولات گفته می‌شود.

طراحی سایت دارای اجزای متعددی است که با هم کار می کنند تا نتیجه نهایی یک وب سایت را ایجاد کنند،

برای طراحی سایت باید به محتوا وب، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو توجه داشته باشید.

 

محتوای وب درطراحی

شامل متن، تصویر، صوت، ویدئو و انیمیشن است که بخشی از تجربه کاربر در وب‌سایت به‌شمارمی‌رود.

هر یک از صفحات وب سایت حاوی مطالب و محتواهای متنوعی میباشند.

اما بهترین شیوه برای بارگذاری محتوای،  html ( یا انواع دیگر)  صفحات فشرده وب ،می‌باشد.

طراحی سایت
طراحی سایت

انواع محتوا در طراحی سایت

محتوا بر اساس فرمت به 4 دسته تقسیم میشوند:

  1. محتوای صوتی –تصویری
  2. محتوای صوتی
  3. محتوای تصویری
  4. محتوای نوشتاری

 

 

 اصول تامین محتوا،طراحی سایت در شیراز

در صورتی که محتوا حجم بالایی داشته باشند، صفحات سایت شما در مدت زمان بیشتری بارگذاری میشوند که این امرباعث نزول رتبه سایت درموتورهای جستجوست. یکی از مهمترین نکاتی که به هنگام اشتراک گذاری باید در نظر گرفت ، کاهش حجم محتوا بویژه درمحتواهای صوتی ـ تصویری و صوتی است.

محتوا در طراحی سایت باید گویا و بدون ابهام بیان شوند. انواع محتواها برای یکدیگر نقش مکمل را بازی میکنند.استفاده از تمامی انواع محتواها در وب سایت به رتبه سایت وافزایش بازدید کننده ها  کمک می‌کند. به همین دلیل اگر تصاویر نامفهوم باشند، باید در کنار آن، از محتوای نوشتاری و بالعکس استفاده شود.

وجود تنها یک نوع محتوا برای کاربران خسته کننده است. همچنین برای ایجاد تنوع و زیبایی سایت میتوان انواع محتوا را در سایت بارگذاری نمود.  محتواهای نوشتاری طولانی، از حوصله کاربران خارج است و به همین دلیل وجود محتوای تصویری در کنار آن‎ می‏تواند به تاثیرگذاری بیشتر آنها بینجامد.

 

 طراحی گرافیکی

به قالب نمایشی و طراحی گرافیکی صفحات موجود در وبگاه می‌گویند که معرف مطالب ومحتوا آن وب سایت می‌باشد. طراحی وب چیزی است که احساس کلی را هنگام استفاده از یک وب سایت ایجاد می کند.

طراح وب با در نظر گرفتن هدف سایت و مخاطبان آن و با استفاده از المان‌های متناسب با رویکرد سایت و به کمک ذهن خلاق خود با بکار بردن ابعاد و رنگ‌ها، طرحی خلق می‌کند که ضمن ایجاد یکپارچگی در کلیه صفحات وب گاه، نمای تکراری و خسته‌کننده را به مخاطب القا نکند.و به هنگام دیدن صفحات متوجه باشد که همه صفحات در یک سایت مشخص هستند

طراحی سایت در شیراز
طراحی سایت در شیراز

سئو در طراحی سایت

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است. SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. سئو فرآیندی است به منظور بهبود عملکرد و نمایش وب سایت شما ، بر اساس استانداردهای موتور جستوجو وو جذب بازدید کنندگان بیشتر.

سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

 

طراحی سایت در شیراز
طراحی سایت در شیراز

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

برداشت اولی که مخاطب از سایت شما دارد واقعا مهم است. اگر حضور قدرتمندی در وب نداشته باشید، پیشرفت خود را به تعویق می اندازید

مشتریان بالقوه ای که در وب ، برند شما جستجو می کنند و چیزی پیدا نمی کنند، ممکن است فکر کنند که شما از کارخود را رها کرده اید. اگر آنها جستجو کنند و چیزی کمتر از حد را پیدا کنند، این تصور را خواهند داشت که شما چندان به شرکت یا محصول خود اهمیت نمی دهید. هر رابطه ای که در وب سایت شما شروع می شود را با درست کردن طراحی وب خود به یک رابطه عالی تبدیل کنید

 

طراحی سایت در شیراز

طراحی وب سایت معمولاً به پویایی محتوای صفحه بستگی دارد – یعنی اینکه آیا محتوا در طول زمان تغییر می کند، به روز می شود یا ثابت می ماند.

دو نوع طراحی سایت در شیراز وجود دارد

  • استاتیک / ثابت

وب سایت های ایستا (یا «ثابت») ساده ترین نوع طراحی سایت هستند. محتوای این وب سایت ها به صورت خودکار بسته و ثابت ستند وبه طور منظم به روز نمی شود

وب سایت های استاتیک با استفاده از کد ساده ساخته می شوند . HTML

و معمولاً برای ارائه اطلاعات در آنجا هستند.

  • دایامیک/پویا

یک وب سایت پویا هر بار که کاربر از آن بازدید می کند محتوای متفاوتی را نمایش می دهد. این نوع طراحی معمولا برای وبلاگ ها و سایت های تجارت الکترونیک یا هر وب سایتی که به طور منظم به روز می شود استفاده می شود.

طراحی محتوای پویا همچنین می تواند محتوای متفاوتی را در ساعات مختلف روز به هر کاربر نشان دهد. مزیت طراحی وب محتوای پویا این است که تجربه شخصی و تعاملی بیشتری را برای کاربر ایجاد می کند. اما نکته اصلی این است که توسعه این وب سایت ها پیچیده تر است و ممکن است بیشتر از سایت های استاتیک نیاز به زمان و طراحی حرفه ای داشته باشد.

 

انواع طراحی سایت در شیراز

بیش از دوازده نوع مختلف طراحی سایت در جهان وجود دارد، که ما رایج ترین دسته بندی ها را انتخاب کرده ایم تا به شما یک ایده کلی بدهیم.

 

وبلاگ

شرکت های بزرگ، دارای شخصیت حقوقی

تجارت الکترونیک

نمونه کارها

بروشور

تامین مالی جمعی

خبر یا مجله

رسانه های اجتماعی

پخش تلویزیون یا ویدیو

آموزشی

پورتال

ویکی یا انجمن انجمن

 

 

منبع

 با مجله سورنو همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه بدست آورید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.